Gazete Selçuk

Yeni Bir Yurt Binası İçin Çalışmalara Başlandı

Selçuk Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından projesi tamamlanarak, yer teslimi yapılan yurt binasının yapımına başlandığı bildirildi.

Selçuk Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından projesi tamamlanarak, yer teslimi yapılan yurt binasının yapımına başlandığı bildirildi.

Selçuk Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, yazılı açıklamasında, yapılacak olan yurdun, 277 öğrenci kapasiteli olacağını ve 1 yılda tamamlanacağını belirtti.

Alaeddin Keykubat Kampüsü içerisindeki mevcut yurtların bulunduğu bölgede inşa edilecek yeni binanın, öğrencilerin yurt gereksinimlerini önemli ölçüde gidereceğini ifade eden Gökbel, şunları kaydetti:

“Öğrencilere modern ve rahat bir ortamda eğitim ve barınma imkanı sağlamak istiyoruz. Halen Alaeddin Keykubat Kampüsümüzde üniversitemize ait 5 blokta, yaklaşık 2 bin 200 kapasiteli yurtlarımız bulunmakta. Son derece modern inşa edilen ve oldukça konforlu olan bu yurtlara öğrencilerimiz büyük talep göstermekteydi. Biz de bu taleplere daha fazla karşılık vermek adına yeni bir yurt binası inşa etme kararı aldık. İnanıyorum ki üniversitemize gelen öğrencilerimize bundan sonra daha rahat, güvenilir ve modern barınma imkanı sağlayacağız.”

Açıklamaya göre, yapılacak olan yurt binası, 4 bin 735 metrekarelik bir alana kurulacak ve tek blok halinde 5 katlı olarak inşa edilecek. 277 öğrencinin barınmasına olanak sağlayacak yeni binada, 1 kişilik 77, 2 kişilik 52, 4 kişilik 24 oda yer alacak ve her odaya tuvalet ve banyo yapılacak. Ayrıca her katta etüt, dinleme, dikiş ve ütü odaları ile mutfak ve çamaşırhanenin bulunacağı yurt binası, yaklaşık 2 milyon 749 liraya mal olacak. Binanın tüm masrafları Selçuk Üniversitesi tarafından karşılanacak.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=752

Yazan - Şub 7 2012. Kategori Gündem, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


4 × sekiz =

Foto Galeri