Gazete Selçuk

Validen Rektöre Ziyaret

Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’i makamında ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Tahir Akgemci ile Prof. Dr. Mustafa Şahin tarafından karşılanan Vali Doğan, Rektör Gökbel ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diledi.
Selçuk Üniversitesi’nin Türkiye-nin en önemli eğitim kurumları arasında yer aldığını vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:
”Hiç kuşkusuz Türkiye’nin en önemli eğitim kurumlardan birini yöneteceksiniz. Elbette ki yeni görevinizde sadece üniversiteyi yönetmekle kalmayacak aynı zamanda Konya’nın geleceğine de tanıklık etmiş olacaksınız. Bundan sonraki süreçte Üniversite yönetimi olarak Konya’nın geleceği konusunda Valiliğimiz ve diğer kurumlara destek olacağınızı biliyorum. Bilindiği gibi beşeri sermaye olmadan kalkınma olmaz. Beşeri sermayenin temelini ise üniversiteler oluşturmaktadır. Bu açıdan üniversitelerin varlığı geleceğimizin teminatıdır. Siz de elinizdeki bu güçlü sermayeyi bizlerle paylaşmaya devam ettiğiniz sürece bu bölgeye daha iyi hizmetler yapacağımıza yürekten inanıyorum.”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gökbel ise ”Her zaman için üniversitelerin kendi içinde kapalı kalmaları yerine dışarıyla temaslarını arttırmaları ve şehirlerle bütünleşmeleri gerektiğine inanıyorum. Elbette ki şehirle bir bütün oluşturma, şehrin mevcut problemlerine çözümler üretebilme ve bu konuda faaliyette bulunabilme üniversitelerin temel görevleridir. Bununla ilgili daha önceden her türlü desteği vermiş olan üniversitemiz bundan sonra da bu desteğin devamı için elinden gelen çabayı gösterecektir. Bu noktada başta Valiliğimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının destekleri de bizler için çok önemli” diye konuştu.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=925

Yazan - Şub 21 2012. Kategori Gündem, ŞEHİRDEN SEÇMELER, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


× beş = 15

Foto Galeri