Gazete Selçuk

Tarihi bina üniversitenin mi olacak?

Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmet veren eski öğretmenevi binasının Konya Üniversitesi’ne devredileceği ileri sürülürken, taşınacak yerleri olmayan Milli Eğitim çalışanları ise tedirgin

KARATAY İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kullanılan tarihi öğretmenevinin boşaltılarak Konya Üniversitesi’ne devredileceği haberleri, ilçe milli eğitim müdürlüğünde tedirginlik yarattı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taşınacağı yer konusu belirsizliğini korurken, çalışanlar tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na şikayet dilekçesi gönderildi. Tarihi binanın yeni kurulacak olan Konya Üniversitesi’nin yemekhanesi olarak kullanılmasının tarihin yok olması anlamına geldiği belirtilen dilekçede İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuya duyarsız kaldığı vurgulandı.

Konya’nın ihtiyaç duyduğu eğitim kurumlarının bir bir elden çıkarıldığı belirtilen dilekçede, Karatay Milli Eğitim Müdürlüğü mevcut binasının Konya Üniversitesi’ne tahsis edilmesinin düşündürücü olduğu iddia edildi. Bundan önceki yıllarda Selçuk Üniversitesi’nin kuruluş aşamasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı öğretmenevinin geçici olarak hizmet verdiği belirtilirken, tarihi binanın Konya Üniversitesi’nin yemekhane ve rutin işler için kullanılacak olmasının ibret verici olduğu ifade edildi.

YER KONUSU BELİRSİZ

Konya’ya üniversite açılmasının sevindirici olduğu fakat ‘Ali Cengiz Oyunları’na akıl sır erdirilemediğinin vurgulandığı yazıda İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konuya duyarsız kaldığı iddia edildi. Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün binanın boşaltılması ile birlikte nereye taşınacağı belirsizliğini korurken, şikayet dilekçesine herhangi bir cevap gelmediği de ifade edildi. Konuyla ilgili bilgilerini paylaşan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Halil Şahin, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün hizmet verdiği tarihi yapı hakkında ellerinde birkaç proje bulunduğunu fakat net bir gelişmenin yaşanmadığını söyledi. Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün nereye taşınacağı hakkında çalışmaların sürdüğünü belirterek, henüz netleşen bir gelişmenin olmadığını belirtti.

 

yenimeram.com.tr


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=435

Yazan - Oca 1 2012. Kategori Gündem, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


× 9 = onsekiz

Foto Galeri