Gazete Selçuk

Suat Kılıç Karatay’da

Karatay Belediyesi’nce yapımı tamamlanan Kapalı Yüzme Havuzunun açılışı düzenlenen programla Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın katılımıyla gerçekleşti.

Düzenlenen açılış programına Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Vali Aydın Nezih Doğan, Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakçı, Mustafa Akış, İlhan Yerlikaya, Harun Tüfekçi, Mustafa Baloğlu, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, Belde Belediye Başkanları, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Ömer Ünal, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış programında ilk sözü alan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, manevi anlamda dünyanın en zengin ilçesi olduklarını ifade ederek çalışmaları esnasında Hz. Mevlana’nın hoşgörüsünü yanlarında hissettiklerini söyledi. Görevi devraldıkları günden bu güne dek yapılan çalışmalar neticesinde belediye bütçesinin %490 artış gösterdiğini dile getiren Hançerli, yapılan çalışmalarla Karatay’a en iyisini kazandırmanın gayreti içerisinde olduklarını belirtti. Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile ortaklaşa programlar yapılacağının altını çizen Başkan Hançerli, 14 Bin m² lik bir alanın gençlik merkezi ve halı saha yapımı için kamulaştırıldığını yakın zamanda yapımının gerçekleştirileceğini söyledi. Ayrıca KTO-Karatay Üniversitesi bitişiğinde yüzme havuzu, kongre ve gençlik merkezinin de yapılacağını vurgulayan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, her yıl bir yüzme havuzunun Karatay’a kazandıracaklarının da müjdesini verdi.
Ardından söz alan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise konuşmasında Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’yi tebrik ederek, Karatay’a yapılan her hizmetin Türkiye’nin geleceğine yapılan hizmet olduğunu vurguladı. Konya’nın hizmete en fazla ihtiyaç duyulan bir bölge olduğunu belirten Bakan Kılıç, “Ne mutlu ki Karatay’da bu hizmet ihtiyacının gereklerini yerine getirmeye çalışan bir belediyecilik anlayışı var” dedi. Gençlik merkezleri, yüzme havuzu ve spor salonları gibi tesislerin yapılması ile gençlerin sporla iç içe yaşamayı öğreneceğini dile getiren Bakan Suat Kılıç, gençlerin sağlıklı bir hayat sürmeye kendilerini alıştıracağını söyledi. Sporun bir ahlak ve disiplin olduğunun altını çizen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Karatay’a ve Konya’ya kazandırılan Kapalı Yüzme Havuzunun hayırlı olmasını diledi.
Protokol konuşmalarının sona ermesiyle Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli’nin Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a hediye vermesinin ardından törene katılan protokol tarafından Karatay Kapalı Yüzme Havuzu’nun açılış kurdelesi kesilerek hizmete açıldı.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=908

Yazan - Şub 20 2012. Kategori Gündem, KTO Karatay Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


7 × iki =

Foto Galeri