Gazete Selçuk

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel’den “Çalışan Gazeteciler Günü” Mesajı!

”Özgür ve tarafsız basın kuruluşları ile gazetecilerin varlığı, bir ülkenin demokratikleşme sürecinin ne denli başarıya ulaştığını gösterir”

 Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Rektör Gökbel, mesajında, ”Geçmiş ve gelecek değerlendirmesinin doğru olarak yapılmasında basının ve özelde gazetecilerimizin katkısı hiç şüphe yok ki, yadsınamayacak kadar önemlidir. Habere ve bilgiye ulaşma kanallarının son derece arttığı ve ‘iletişim çağı’ olarak da değerlendirebileceğimiz günümüzde ‘basın meslek ilkelerine sahip bir medya’ son derece önem arz etmektedir. Bilgi kirliliğinin önlenmesi, idarenin işlem ve tutumlarının kamuoyuna doğru aktarılması, kamunun talep ve eleştirilerinin doğru bir şekilde yansıtılması ancak bu nitelikte bir medyanın varlığı ile mümkündür” ifadelerini kullandı.
Özgür ve tarafsız basın kuruluşları ile gazetecilerin varlığının aynı zamanda bir ülkenin demokratikleşme sürecinin ne denli başarıya ulaştığını da gösterdiğine dikkati çeken Rektör Gökbel, mesajında şunları kaydetti:
”Bu anlamda Cumhuriyetimizin kurulduğu günden bu yana kat ettiği demokratik ve sosyal gelişimde, etkin bir denetim mekanizması olarak basınımızın doğru, tarafsız, kaliteli, hızlı ve ilkeli habercilik anlayışının da katkısı büyüktür. Konya’da görev yapan değerli basın mensupları başta olmak üzere, yüklendiği sorumluluk bilinci ile zor koşullar altında, üstün gayretlerle mesleğini icra eden tüm gazetecilerimizin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, bu önemli günün gazetecilerimizin ekonomik ve sosyal haklarının iyileştirilmesine bir vesile olmasını dilerim.”


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=517

Yazan - Oca 10 2012. Kategori Gündem, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


altı + = 9

Foto Galeri