Gazete Selçuk

Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcıları Belli Oldu

Selçuk Üniversitesi’nde yeni dönemde görev yapacak rektör yardımcılarından ikisinin ismi belli oldu.
Selçuk Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hakkı Gökbel dönemi salı günü yapılan devir teslim töreniyle resmen başlamıştı. Gökbel’le birlikte çalışacak rektör yardımcılarından ikisinin ismi de belli oldu. Prof. Dr. Mustafa Şahin ile Prof. Dr. Tahir Akgemci, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcılıklarına atandı. Her iki rektör yardımcısının isimleri üniversitenin resmi internet sitesi www.selcuk.edu.tr’de bugün itibariyle rektör yardımcısı olarak belirtildi. Üçüncü rektör yardımcısının kim olacağı ise merakla bekleniyor.

PROF. DR. MUSTAFA ŞAHİN KİMDİR?

1961 yılında Konya’nın Seydişehir İlçesinde dünyaya gelen Mustafa Şahin, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun oldu. İhtisasını Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı’nda yapan Şahin, çeşitli hastanelerde çalıştıktan sonra Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde 1997 yılında Yardımcı Doçent; 2000 yılında Doçent, 2005 yılında ise Profesör ünvanlarını aldı. Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi’nde dekan yardımcılığı, başhekim ve Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığı görevlerinde de bulunan Şahin, Selçuk Üniversitesi’nin son rektörlük seçimlerinde adaylığını açıklamış ve Prof. Dr. Hakkı Gökbel’in ardından en fazla oyu olan ikinci isim olmuştu. Mustafa Şahin evli ve 3 çocuk babası.

PROF. DR. TAHİR AKGEMCİ KİMDİR?

1955 yılında Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Akgemci, lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Ticaret ve Turizm Eğitim Fakültesi’nde, yüksek lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, doktorasını ise yine Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. Çeşitli tarihlerde Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Yüksek Okulu Müdürlüğü, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekilliği, Selçuk Üniversitesi Kadınhanı Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü ve Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü görevlerini yürüten Akgemci, 2010′dan buyana Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığını yapıyordu. Tahir Akgemci evli ve 3 çocuk babası.

konhaber.com


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=370

Yazan - Ara 29 2011. Kategori Gündem, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


4 − üç =

Foto Galeri