Gazete Selçuk

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri İçin…

2012-2013 Akademik yılı “Farabi” başvuruları 20 Şubat – 16 Mart 2012 tarihleri arasında alınacaktır.

Başvurular  www.fdp.selcuk.edu.tr  adresinden online olarak yapılacaktır. Online kısmında sadece aday öğrenci başvuru formu resim eklenip doldurularak başvuru yapılacaktır.

Başvuru yapabileceğiniz anlaşmalı üniversiteler Farabi web sayfasında “Anlaşmalı Üniversiteler” bölümündedir.

Not: Tek üniversite tercih edilecektir. Birden fazla tercih yapanların başvuruları iptal edilecektir.

Başvuru Koşulları

1.Öğrencinin örgün eğitim veren bir yükseköğretim programında ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olması,

2.Başvuru için Genel Akademik Not Ortalamasının; Ön Lisans ve Lisans öğrencileri için 2,00 / 4,00 – Yüksek Lisans veya Doktora öğrencileri için ise 2,5 / 4,00. (100’lük sistemdeki notların 4’lük sistemdeki karşılıklarında, bu konuya ilişkin YÖK kararları esas alınır.)

Not: Ön Lisans ve Lisans programlarının hazırlık ve birinci sınıfında okuyan öğrenciler ile Yüksek Lisans ve Doktora programları öğrencileri hazırlık ve bilimsel hazırlık dönemleri ile esas eğitime başladıkları ilk yarıyıl için bu programdan yararlanamazlar.

Başvuruda İzlenecek Yollar

1-www.fdp.selcuk.edu.tr adresinden online başvuru yapılır.

2-www.fdp.selcuk.edu.tr  adresinde belgeler bölümünden öğrenci başvuru formu (2 adet) çıkartılır ve ilgili kısımlar doldurulup Bölüm Koordinatörü’ne Öğrenci Başvuru Formu imzalatılır.

3-Doldurulan ve imzalatılan Öğrenci Başvuru Formu (2 adet) ile birlikte 2 adet onaylı transkript (not dökümü) Farabi Ofis Koordinatörlüğü’ne teslim edilir.

4-Farabi sonuçları Farabi web sayfasında duyurulacaktır.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=948

Yazan - Şub 23 2012. Kategori Gündem, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


8 + üç =

Foto Galeri