Gazete Selçuk

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri Başbakanlıkta

İletişimciler Derneği üyeleri Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı makamında ziyaret ederek genç iletişimcilerin sorunları üzerine hazırlamış oldukları raporu Bülent Arınç’a sundu.

Edinilen bilgiye göre, Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğrencileri tarafından kurulan İletişimciler Derneği genç iletişimcilerin sorunlarını dile getirmek için Başbakanlığa gitti. Dernek üyeleri Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı makamında ziyaret ederek Arınç’a genç iletişimcilerin mesleki, istihdam ve eğitim konusundaki sorunların yazılı olduğu raporu sundu. Başbakan Yardımcı Arınç Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü(BYEGM) tarafından Bursa’da düzenlenen “Yeni Medya Düzeni, Haklar ve Sorunluluklar” konulu toplantıda da İletişim Fakültesi mezunlarının sıkıntıları konuşuldu dedi. Başbakan Yardımcı Bülent Arınç’dan İletişim Fakültesi mezunlarına gereken önemin verilmesini isteyen dernek üyelerine, iletişim fakültesi öğrencilerinin sesini duyuracaklarını söyleyen Arınç “İletişimcilerin bir numara” olduğunu söyledi. Görüşmenin ardından dernek üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektiren Arınç, çikolata ikram ederek dernek üyelerini uğurladı. Bülent Arınçla görüştükten sonra başbakanlıktan ayrılan dernek üyeleri Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’i makamında ziyaret etmek için Milli Eğitim Bakanlığı binasına geçti.

“Medya Okuryazarlığı Gereken İlgiyi Görmedi”

Milli Eğitim Bakan Yardımcı Orhan Erdem, Medya Okuryazarlığı Dersinin RTÜK’le ortaklaşa başlatıldığını ilk başlarda yoğun ilgi gören derse son yıllarda ilginin azaldığını söyledi. İletişimciler Derneği Başkanı Gökhan Tekin ise derse olan ilginin azalma nedeninin bu dersi İletişim Fakültesi mezunu olmayan Sosyal Bilgiler, Türkçe ve diğer branş öğretmenleri tarafından verildiğini bu yüzdende dersten istenen verimin alınamadığı bu nedenle de ilginin düştüğünü dile getirdi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’e Medya Okuryazarlığı Dersi ile ilgili rapor sunan dernek üyeleri dersin zorunlu ders kapsamına alınmasını ve bu dersin formasyon almış iletişim fakültesi öğrencileri tarafından okutulmasını istedi. Dernek üyeleri daha sonra hatıra fotoğrafı çektirerek Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’in makamından ayrıldı.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=889

Yazan - Şub 18 2012. Kategori Gündem, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


5 × beş =

Foto Galeri