Gazete Selçuk

Meram Tıp Fakültesi Kalitesini Tekrar Tasdikledi

Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen 5 ayrı kalite belgesi ile Türkiye’nin en önemli sağlık kuruluşları arasında yer alan Konya Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, kalite belgelerinin devamı için TSE yetkilileri tarafından gerçekleştirilen denetimlerinden başarıyla geçti.
Türk Standartları Enstitüsü tarafından önceki yıllarda Kalite Yönetim Sistemi: TS EN ISO 9001:2008,  İş Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi: TS 18001, Çevre Yönetim Sistemi: TS EN ISO 14001:2004, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi TS ISO/ IEC 27001:2005 ve Müşteri Memnuniyet Yönetim Sistemi TS EN ISO 10002:2006 kalite belgeleri verilen Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bu belgelerin devamının sağlanması amacıyla TSE yetkilileri tarafından hastanede yapılan tetkikler tamamlandı. Alınan tüm kalite belgelerinden sorunsuz geçen Meram Tıp Fakültesi Hastanesi, 5 ayrı kalite belgesinin de devamını sağladı. Belgelerin devamının sağlanması için yetkililerden onay aldıklarını ifade eden Hastane Başmüdürü Kubilay Özer, “Hastanemiz gerek oluşturduğu alt yapısı gerekse sağlık ve eğitim alanında verdiği başarılı hizmetler sayesinde bölgenin en önemli sağlık merkezi konumundadır. Şimdiye kadar TSE onaylı aldığımız tüm bu belgelerde verdiğimiz hizmetlerin tescilidir. Elbetti ki bu belgeleri almak kadar devamını sağlamak da önemlidir. TSE yetkilileri tarafından gerçekleştirilen bu denetimler ile kalitemizden ödün vermeyen anlayışımızı böylelikle bir kez daha kanıtlamış olduk. Bundan sonra da hastane alarak sağlık hizmetinde öncü olmaya devam edecek aldığımız kalite belgelerine yenilerini dahil etmek için çabalayacağız.” diye konuştu.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=788

Yazan - Şub 9 2012. Kategori Gündem, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


6 − = beş

Foto Galeri