Gazete Selçuk

Kitaplarını Kütüphaneye Bağışladı

Konya’nın yetiştirdiği duayen öğretmenlerden Hüseyin Köroğlu sahip olduğu 3500 adet kitabı KTO Karatay Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışladı.

1922 yılında Konya’da doğan ve 1945 yılında Fen Fakültesi Yüksek Öğretmen Okulu Fizik Bölümü’nden mezun olduktan sonra Konya, Ankara gibi şehirlerde birçok öğretmen yetiştiren emektar öğretmen Hüseyin Köroğlu’nu KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan evinde ziyaret etti. Prof. Ünüsan, bağıştan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek; “Bir değil bir kaç nesilin yetişmesinde çok büyük katkıları olan değerli hocamızın kitaplarını Üniversitemiz kütüphanesinde görmek bizleri mutlu etmiştir. Bundan böyle kitapları yeni bir nesilin daha yetişmesine hizmet edecektir.” dedi.

Bu yaşına kadar eğitime gönül verdiğini ve birçok kuruma kitap bağışında bulunduğunu, her türlü eğitim ve sosyal yardımlaşma faaliyetine öncülük ederek destek olduğunu söyleyen Hüseyin Köroğlu, “KTO Karatay Üniversitesi’ni kurulduğu günden beri takip ediyoruz. İlk yılları olmasına rağmen Konya’ya ilkleri yaşatmış dinamik bir üniversite. Biz de yeni nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla kitaplarımızı KTO Karatay Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışladık.” dedi.
KTO Karatay Üniversitesi İktisadi ve İdari bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çağatay Ünüsan ziyaret sonrasında Hüseyin Köroğlu’na üniversiteye katkılarından dolayı plaket takdim etti.

 


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=803

Yazan - Şub 11 2012. Kategori Gündem, KTO Karatay Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


7 − = altı

Foto Galeri