Gazete Selçuk

Karatay Konferansları Devam Ediyor

Karatay’da “Kurum İçi Motivasyon ve İş Verimliliği” Konferansı

 

Karatay Belediyesi ve KTO Karatay Üniversitesi işbirliği ile “Kurum içi Motivasyon ve İş Verimliliği” konulu konferans düzenlendi.

KTO Karatay Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Bilge Avşar, Karatay Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen programda, motivasyonun insanın içinden gelen ve tamamen kişinin kendisine bağlı olan bir durum olduğunu ifade etti.

İnsanların kendilerini motive edebilmeleri için düzenli bir uykunun ve sağlıklı bir yaşamın şart olduğunu vurgulayan Avşar, özellikle sürekli uykusuzluk problemi yaşayan kişilerin iş yaşamındamotivasyon olamama ve verimli olamama gibi sorunlarla karşılaştığını açıkladı.

Bilgi kullanımının artması ile birlikte çalışanların motivasyon derecelerinin de artacağını söyleyen Avşar, “Bir çalışanın işinde, özel hayatında, evinde veya okulunda motive olabilmesi için önce kendi içinde mutlu olması gerekiyor” dedi.

Kendini her konuda değerlendiren bireyin, çevresine ve çalıştığı kuruma fayda sağlayan bireyler olduğuna değinen Avşar, kişinin kendisine gösterdiği değerin mesleğine olumlu şekilde yansıdığını dile getirdi.

Konferans sonunda Karatay Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baran, Avşar’a teşekkür ederek çiçek takdim etti.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=561

Yazan - Oca 22 2012. Kategori KTO Karatay Üniversitesi, ÜNİVERSİTE HABERLERİ. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


üç + = 5

Foto Galeri