Gazete Selçuk

Harç Fiyatlarına Öğrenciden İsyan, Rektörlükten Açıklama

Selçuk Üniversitesi’nin uyguladığı ‘katlamalı harç’ uygulaması, öğrencilerin tüm itirazlarına rağmen devam ediyor. Rektörlük, yapılan itirazlara “Bu konu YÖK’ün bize verdiği yetki dahilinde değil” diyerek olumsuz cevap verdi.

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’nün bütün çağrılara olumsuz yanıt vermesi üzerine Facebook üzerinden örgütlenen öğrenciler, 17 Şubat Cuma günü bir basın açıklaması ile taleplerini üniversite yönetimine ve kamuoyuna duyurmaya hazırlanıyor.

Konuyla ilgili olarak grup adına yapılan duyuruda şöyle denildi:

“Selçuk Üniversitesi yeni ‘Ek Harç’ sistemi ile üniverste ticaret merkezine dönüştürülmüştür. 13 Şubat Pazartesi gününden 17 Şubat Cuma gününe kadar kampüs içerisinde imza toplanacaktır. 17 Şubat Cuma günü Gökkuşağı önünde bir araya geleceğiz ve taleplerimizi bildireceğiz, basın emekçileri vasıtasıyla bu soygunu kamuoyuna duyuracağız. Daha sonra kampüsten rektörlüğe geçip, imzaları teslim edip oturma eylemi ile başlattığımız bu direnişin ilk halkasını sonlandıracağız. Elbette bu sadece bir başlangıç, zamanla büyüyerek sesimizi bizleri duymak istemeyen kulaklara zorla duyuracağız ve mağduriyetlerimiz giderilip harç zamları geri çekilene kadar mücadelemize her alanda devam edeceğiz. Bir ve biz olabilirsek sesimizi çıkarabiliriz ve bu zulmü kırabiliriz.”

Rektörlüğün açıklaması için buraya tıklayınız.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=808

Yazan - Şub 11 2012. Kategori Gündem, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


+ yedi = 12

Foto Galeri