Gazete Selçuk

Beyşehir Gölü su sporlarına ev sahipliği yapacak

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü’nde kano ve kürek yarışları düzenleneceği bildirildi.

Beyşehir İlçe Kaymakamı Muzaffer Başıbüyükkonuyla ilgili yaptığı açıklamada, Beyşehir Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından hazırlanan, “Beyşehir Gölünde su sporları ile ilgili altyapının geliştirilerek turizmçeşitliliğinin sağlanması” adlı Mevlana Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen proje kapsamında,Beyşehir Gölü’nde 3 adet yüzer iskele platformu, 4 taşınabilir karavan, 3 adet kürek takımı, tek ve çift kişilik olmak üzere 20 adet kano yer aldığını belirtti. Başıbüyük, 108 gün sürelik eğitim faaliyeti, kondisyon ve yarışma faaliyetleri için gerekli ekipmanların da proje içerisinde bulunduğunu ifade etti.

Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 260 bin liralık projenin 143 bin liralık kısmının Kaymakamlık Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından karşılanacağını dile getiren Kaymakam Başıbüyük, “Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Meslek Yüksekokulu ve Madam Burcu Moda Evi’nin de iştirakçi olarak yer aldığı bu proje ile Konya’da bulunan üniversitelerdeki binlerce gencin, bölgede belirli sayının üzerinde işçi çalıştıran onlarca iş yerinin ilgi alanına Beyşehir Gölü’nde yapılacak su sporlarına ait yarışmalar girecek. Bölgede böyle bir altyapı kurularak turizmçeşitliliği sağlanacak. Sonuç olarak Beyşehir’in sahip olduğu tarihi ve tabii değerler ile proje faaliyetlerinin birleşerek ilçemiz cazibe merkezi haline gelecek. Proje, çekirdek ve örnek bir çalışma içeriyor. Özel girişimcilerin de gölde başlatılan su sporları faaliyetlerine yatırım yaparak sürecin özel sektör vasıtasıyla devam ettirilmesini de bekliyoruz” dedi.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=794

Yazan - Şub 10 2012. Kategori ŞEHİRDEN SEÇMELER, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


6 − üç =

Foto Galeri