Gazete Selçuk

BAP Gelirlerinde Azalma Olmayacak

Selçuk Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Halil Cin Konferans Salonu’nda Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Cevat İnal, bölüm başkanları ve öğretim elemanlarının katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantıda, Selçuk Üniversitesi bünyesindeki üç fakültenin Konya Üniversitesi’ne bağlanma kararı sonrası çalışmaları değerlendiren Rektör Prof. Dr. Gökbel, ‘BAP kaynaklarıyla ilgili yaptığımız görüşmelerden sonuç elde ettik. Bu yıl içinde ve sonrasında öğretim üyesi başına düşen BAP gelirlerinde azalma olmayacağı müjdesini vermek istiyorum. Selçuk Üniversitesi emin adımlarla yoluna devam edecek. Endişeye gerek yok. dedi.

“MÜHENDİSLİK-MİMARLIKTA 30 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ EĞİTİM GÖRÜYOR”

Akademik Kurul Toplantısı’nda ilk söz alan Dekan Prof. Dr. Cevat İnal, akademik ve fiziki yapılanmaya ilişkin katılımcılara bilgi verirken, Fakülte’nin çalışmalarına ilişkin sunum gerçekleştirdi. Fakülte bünyesinde şu anda 7 bin 682 öğrenci bulunduğunu kaydeden Prof. Dr. İnal, “En fazla Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Harita Mühendisliği bölümlerinde öğrencimiz bulunmaktadır. 56 öğrencimiz çift ana dal, 115 öğrencimiz ise yan dal programlarından yararlanmaktadır. Bu yıl Erasmus Programı’ndan ise 38 öğrencimiz yararlanarak yurt dışına çıkmıştır. Fakültemiz bünyesinde 30 ülkeden 171 yabancı uyruklu öğrenci eğitim görmektedir.” dedi.

“AKADEMİK KURUL TOPLANTILARI ÇOK ÖNEMLİ”

Ardından söz alan Prof. Dr. Gökbel, programının elverdiği ölçüde fakültelerin, meslek yüksek okullarının ve yüksek okulların akademik kurul toplantılarına katılacağını belirterek, “Daha önceki idarecilik tecrübelerimden de biliyorum ki akademik kurul toplantıları, bölümlerin problemlerini görmek açısından son derece faydalı. Ayrıca bu toplantılarda akademisyenlerle de bir araya gelme fırsatı yakalıyorum.” dedi. Rektör Prof. Dr. Gökbel tüm akademisyenlere de çağrı yaparak, “ İhtiyaç duyduğunuz anda Rektörlüğün kapısı hepinize açık.” diye konuştu.

“ENDİŞEYE GEREK YOK”

Selçuk Üniversitesi bünyesindeki Meram Tıp Fakültesi, Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi’nin Konya Üniversitesi’ne bağlanma süreci sonrası gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Rektör Prof. Dr. Gökbel, “Böyle bir karar alındı ve bunu geri çevirmek de mümkün olmadığına göre bundan sonra Üniversite’nin gelişmesi için neler yapmamız gerektiğiyle ilgili görüşmeler yaptık. Bu fakültelerin ayrılması bilimsel araştırma projelerinin ve bu projelere ayrılan kaynakların bundan sonra ne olacağı açısından önemliydi. BAP kaynaklarıyla ilgili yaptığımız görüşmelerde sonuç elde ettik. Bu yıl içinde ve sonrasında öğretim üyesi başına düşen BAP gelirlerinde azalma olmayacağı müjdesini vermek istiyorum. Selçuk Üniversitesi emin adımlarla yoluna devam edecek. Endişeye gerek yok.”

Toplantının son bölümünde ise Rektör Prof. Dr. Gökbel, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi bünyesinde yayınlarıyla en çok puan alan öğretim elemanlarına teşekkür plaketi takdim etti.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=722

Yazan - Şub 4 2012. Kategori Gündem, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


8 − = beş

Foto Galeri