Gazete Selçuk

AÖF Öğrencileri Sivil Elkart Kullanacak

Açık öğretim öğrenci belgesi ile öğrenci elkartı kullananlar, toplu ulaşım araçlarında “Geçersiz Kart” uyarısı ile karşılaşmaktadırlar.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin yeni uygulamasına göre, açık öğretim okuyan öğrencilerin öğrenci belgesi, indirimli elkart (öğrenci elkartı) için kabul edilmemektedir.

Üniversite öğrencileri için, indirimli elkartı sadece örgün öğretim üniversite okuyan öğrenciler kullanabilecektir.

Dolum miktarına göre değişse de sivil elkarttan 1.20 tl biniş ücreti kesilirken, indirimli elkarttan en fazla 85 kuruş kesilmektedir. Özellikle Selçuk Üniversitesi’nden mezun olan birçok insan öğrencilik döneminde kullandığı indirimli ulaşımı devam ettirmek isteyerek açık öğretimden üniversite okumaya devam etmekteydi.

Açık öğretim öğrenci belgesi ile öğrenci elkartı kullananlar, toplu ulaşım araçlarında “Geçersiz Kart” uyarısı ile karşılaşmaktadırlar. Elkart bürosuna başvurarak kartı geçerli hale getirebilir yani sivil elkarta çevirebilirsiniz.


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=714

Yazan - Şub 2 2012. Kategori Gündem, ŞEHİRDEN SEÇMELER. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


yedi × 8 =

Foto Galeri