Gazete Selçuk

3000 Aile Danışmanı Alınacak

ATED tarafından ocak ayı boyunca devam edecek olan ‘1’inci İzmir Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu’ Marlight Butik Otel’de başladı.

Geçtiğimiz günlerde, Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in yaptığı açıklamaya göre, 2012’de Gaziantep pilot bölge olmak üzere  3000 aile danışmanı alımı olacak. Bu çerçevede, sosyoloji, psikoloji, iletişim, halkla ilişkiler bölümlerinden mezun kişiler arasından seçilecek olan aile danışmanlarına teorik ve pratik eğitimler verilmeye başlandı.

Aile ve Toplum Eğitim Derneği (ATED) tarafından ocak ayı boyunca devam edecek olan ‘1’inci İzmir Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu’ Marlight Butik Otel’de başladı.

Selçuk Üniversitesi Öğretim Görevlisi Cengiz Çelik’in başkanlığında, aile eğitiminde eğiticilerin eğitimiyle ilgili profesyoneller arasında birlik, beraberlik ve dayanışma sağlayarak, aile eğitiminin ülkemizde tanıtılması, geliştirilmesi ve toplumun yararına kullanılması için çalışmalarda bulunmak, ailelerin eğitimi konusunda eğitimler vermek, sertifikalı veya diplomalı aile danışmanları yetiştirmek amacıyla kurulan derneğin, sertifika programında şu isimler yer alıyor:

Prof. Dr. Veli DUYAN (Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü)

Prof. Dr. Servet ÖZDEMİR (Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi,Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Prof. Dr. Ramazan ARI ( Selçuk Üniversitesi PDR Öğretim üyesi Çocuk gelişimi ve eğitimi Bölüm başkanı)

Doç. Dr. Ercan YILMAZ ( Selçuk Üniversitesi PDR Öğretim üyesi )

Yrd. Doç. Dr. Selahattin AVŞAROĞLU ( Selçuk Üniversitesi PDR Öğretim üyesi )

Yardım. Doç. Linda Nalan Frame (Fatih Üniv. ve İFTA eğitim üyesi)

Öğret. Gör. Cengiz ÇELİK ( Selçuk Üniversitesi Çocuk gelişimi Bölümü (AED Başkanı)

Av. Halis Büyük çiçek (Konya Barosu)


Günün Fırsatı http://www.travian.com.tr/

URL: http://www.gazeteselcuk.com/?p=579

Yazan - Oca 23 2012. Kategori Gündem. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz


− 9 = sıfır

Foto Galeri